Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Jennifer Whitten

Jennifer Whitten

PRINCIPAL

Office Support

Gabriela Montgomery

Gabriela Montgomery

OFFICE ASST II
Consuelo Moreno

Consuelo Moreno

OFFICE ASSISTANT IV

Student Services

Pamela Barber-Baumann

Pamela Barber-Baumann

ESL TCHR
Sara De La Paz Garza

Sara De La Paz Garza

PARA EDUCATOR I, SOCIAL-SUPPORT LIAISON
Jeffrey Hoofard

Jeffrey Hoofard

PSYCHOLOGIST
Tomi Kluver

Tomi Kluver

ELEMENTARY INTERVENTION, LRG ELEM SCH SUPPORT
Kayla Mccarley

Kayla Mccarley

RESOURCE ROOM
Arin Mullaney

Arin Mullaney

BEHAVIOR LRN CNTR
Kate Rethmeier

Kate Rethmeier

ELEMENTARY COUNSELOR, SUB/CLASSIFIED
Diana Sifuentes

Diana Sifuentes

TECHNOLOGY SUPPORT SPEC I
Shannon Staley

Shannon Staley

ESL TCHR
Karen Stevenson

Karen Stevenson

ESL TCHR
Alexandra Thomas

Alexandra Thomas

SPEECH PATHOLOGIST
Janet Larsen

Janet Larsen

NURSE

Pre Kindergarten

Kindergarten

Christy Geddes

Christy Geddes

Darby Graziano

Darby Graziano

Laurie Mala

Laurie Mala

First Grade

Susan Lewis

Susan Lewis

Lisa Myers

Lisa Myers

Second Grade

Julie Bettis

Julie Bettis

Gretchen Linder Rowell

Gretchen Linder Rowell

Third Grade

Erica Jackson

Erica Jackson

Tera Langlois

Tera Langlois

Fourth Grade

Malia Griffin

Malia Griffin

Nina Winegar-Thurston

Nina Winegar-Thurston

Fifth Grade

Myra Barringer

Myra Barringer

GRADE 5
George Cartwright

George Cartwright

GRADE 5

Specialists

Tawni Craig

Tawni Craig

VOCAL MUSIC
Tomi Kluver

Tomi Kluver

ELEMENTARY INTERVENTION, LRG ELEM SCH SUPPORT
Pati Mclaren

Pati Mclaren

TECHNOLOGY IA, CROSSING GUARD
Lauren Sangster

Lauren Sangster

TCHR ON SPEC ASSIGN
Naomi Sprague

Naomi Sprague

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Amy Tipelin

Amy Tipelin

LRG ELEM SCH SUPPORT
Celia Whitehead

Celia Whitehead

PE

Early Childhood Support

Amy Goff

Amy Goff

EARLY CHILDHOOD CARE PROVIDER, SUB/CLASSIFIED
Helen Woller

Helen Woller

EARLY CHILDHOOD CARE PROVIDER

Para Educators

Maysaa Al Janabi

Maysaa Al Janabi

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Katie Eide

Katie Eide

PRE-K TEACHER, PRE-K BILINGUAL/IMMERSION
Monica Kmetz-Gonzalez

Monica Kmetz-Gonzalez

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Ericka Kreiss

Ericka Kreiss

PARA EDUCATOR II
Amanda Mason

Amanda Mason

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Parisa Mazaheri

Parisa Mazaheri

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Erica Morales

Erica Morales

PARA EDUCATOR II
Arbie Steele

Arbie Steele

PARA EDUCATOR II

Nutrition Services

Doreen Lam

Doreen Lam

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Deborah Reynolds

Deborah Reynolds

NS LEAD I

School Support

Maysaa Al Janabi

Maysaa Al Janabi

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Rick Green

Rick Green

CUST FOREMAN I
Monica Kmetz-Gonzalez

Monica Kmetz-Gonzalez

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Doreen Lam

Doreen Lam

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Amanda Mason

Amanda Mason

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Parisa Mazaheri

Parisa Mazaheri

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Pati Mclaren

Pati Mclaren

TECHNOLOGY IA, CROSSING GUARD
Miguel Quezada

Miguel Quezada

CUSTODIAN I